top of page

Ангелики - Охоронці для Малят
„Три рази в житті Людина буває дивною - коли родиться, коли жениться і коли помирає".


Перефразовуючи цю народну мудрість можна сказати, що земне життя людини складається з трьох переламних етапів чи станів, які належать до категорії Дива.

Перше Диво - це народження, прихід у новий світ до свого земного Роду. В усі часи свого існування людство чекало і готувалось до цієї події витворюючи ритуальні дійства довкола Матері та Дитини на їхній захист, допомогу, бажання щасливої долі, талану, моці та здоров"я через звертання до Вищих сил обрядодіями, молитвами, заклинаннями. Віра у силу захисту Небесною силою дарувала спокій, оптимізм та Надію.

Ангелами, Херувимами, Серафимами був наповнений Світ і найбільше на них чекали при народженні Дитятка.

В різних культурних просторах вони виконували різні завдання - родимки на обличчі малятка залишались від їхніх поцілунків, виямка над губкою називалась печаткою Ангела, як слід від його пальця і т.д.

У нас в Україні "рушники чіпляли щоб Янголам було де сісти". Вони стояли біля вікон, коли народжувалось "янголятко", вони віщували його Долю, вони сиділи на підвіконні під час пологів.

В деяких реґіонах їх було три - від зачаття, від народження та від Хрещення. (О.Боряк "Баба-Повитуха).

У інших - один, який супроводжував

від народження через усе життя.

Модерна людина все менше вірить у Диво і все більше покладається тільки на докази науки та медицини. Та божествену природу людини не змінити і тому глибоко у Душах кожного роду живе Надія на Ангела-Охоронця для свого Дитятка.


Тому кличте Ангелів до себе в гості. Нехай повертаються у наше життя.

Для Дива, Чуда та душевного здоров"я нам і нашим Дітям.


Вікторія Щербань


64 перегляди0 коментарів

Останні пости

Дивитися всі

Comments


bottom of page